galeria londynek

wylazło: 03.09.10.

już w najbliższy weekend ściany bydgoskiego londynka zostaną pokryte nową powierzchnią farby w sprayu. zadaniem akcji 'galeria londynek' prowadzonej przez funducję vlep[v]net jest ubarwienie życia mieszkańców i jego realna rewitalizacja.

bezpośredni kontakt ze sztuką ma być gwarantem tych zmian. prace w przestrzeni miejskiej min. przy ul. bocianowo, kaszubskiej czy na rogu fredry i sowińskiego stworzą bydgoscy artyści lajon i bamsk493.

kto?      fundacja vlepvnet, lajon, bamsk493
co?        działania artystyczno-kulturalne w przestrzeni miejskiej
gdzie?   bydgoszcz, londynek
kiedy?  4-5 września 2010

pomysł na galerię londynek zrodził się nieprzypadkowo jako przekorna reakcja na marazm i bierność w tej dzielnicy. poprzez działania estetyczne w tej dzielnicy chcielibyśmy zmienić marazm i bierność tego społeczeństwa. ponadto pokazać im, że dzielnica, w której mieszkają jest pięknym miejscem, które przy małym wspólnym wysiłku może stać się centrum kulturalnym miasta. stała się miejscem atrakcyjnym. wynikiem tak rozumianych działań projektowych ma być nabycie przez odbiorcę wrażliwości estetycznej. sądzimy przy tym, iż podstawą tak podjętego wychowania człowieka przez sztukę, musi być zawsze indywidualne przeżycie estetyczne, wynikające z osobistego zaangażowania w wartości reprezentowane przez autorów.

naszym głównym narzędziem będzie graffiti. w moim odczuciu nic tak bardziej nie koloruje szarego otoczenia jak farba w sprayu – dosłownie i w przenośni. londynek jako integralna część bocianowa to idealne miejsce na stworzenie jakiegoś dzieła korespondującego z otoczeniem. ze swoimi działaniami wkraczamy w przestrzeń miejską, która staje się swoistą sceną lub sztalugą. secesyjne elementy i szare kamienice to  idealna lokalizacja.

[v]

 


vlepvnet(beztego)@gmail.com

jeżeli organizujesz bądź wiesz coś na temat działań nas interesujących, podziel się tym, nie bądź selfisz.wpisz swojego meila, a od czasu do czasu prześlemy na twój adres jakieś info.