monumental

wylazło: 02.07.10.

3miejski jard nigdy nie narzekał na kiepskie widoki. przejażdka ta zawsze odpała drżenie kręgosłupa, a od zeszłego lata to napięcie wzmocniły dymiące kominy nad gdańską zaspą. to sterowiec m-city, który cały czas tam dokłada do pieca.

w tym roku odbędzie się druga edycja europejskiego festiwalu malarstwa monumentalnego. jak nazwa tak i działanie mają swoją skalę. pod pędzel idą kolejne metry kwadratowe blokowy blejtów. - zmierzamy stworzyć największą galerię malarstwa monumentalnego na świecie.- podkreśla piotr Szwabe, kurator projektu, który wcześniej realizował węzeł kliniczna.

wybrane realizacje z 2009


mcity


pgrart


Ozmo Gionatta Gessi

w tym roku udział w monumetal art wezmą Pan LiPing (Chiny), Edeltraut Rath (Niemcy), Jub Möenster (Niemcy), Ryszard Niedzielski (Polska), Jacopo Ceccarelli (Włochy), Tomasz Bielak (Polska)

ma to galeria muralu na gdańskiej zaspie, którą wyróżnia od innych przedsięwzięć rodzaj podłoża używanego przez malarzy – nie ma na świecie drugiej galerii, w której prace artystów prezentowane byłyby na blokach z wielkiej płyty. podczas każdej edycji Festiwalu powstają nowe dzieła malowane przez uznanych muralistów.

jak podkreśla piotr szwabe, są to wyjątkowe osobowości: Jub Möenster to historia malarstwa niemieckiego jeśli chodzi o realizacje w przestrzeni publicznej. Jaccoppo Cecarelli to jeden z najoryginalniejszych malarzy streetartowych we Włoszech. Z kolei duet Edeltraut Rath / Pan Li Ping w udany sposób łączy kultury wschodui zachodu. Na pewno zwróci także uwagę mural Tomasza Bielaka, którego prace są zaangażowane społecznie, poddają krytyce polską zaściankowość i krótkowzroczność.

wybrane projekty na ten rok


Jacopo Ceccarelli


Jub Moenster

mural gdzieś tam Juba

v41

 


vlepvnet(beztego)@gmail.com

jeżeli organizujesz bądź wiesz coś na temat działań nas interesujących, podziel się tym, nie bądź selfisz.wpisz swojego meila, a od czasu do czasu prześlemy na twój adres jakieś info.