gns5lat

wylazło: 04.12.09.

WYSTAWA: 5 LAT GRAFFITI NON STOP
WERNISAŻ
START: 11/12/2009, godz. 19:00, Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5A, Wrocław
On decks: CHRIS IN / REAKTOR / Fundacja SOLAR
Wieczór zwieńczy pokaz filmów o sztuce ulicy a w tym BOMB IT! oraz Metagraffiti.

Już 11 grudnia w Galerii Centrum Kultury AGORA, rusza wystawa podsumowująca pięć lat działań w ramach projektu Graffiti Non Stop we Wrocławiu.
Okrągła rocznica sprzyja podsumowaniom. Zaprezentowana zostanie kolekcja płócien tworzonych przez uczestników poprzednich edycji GNS, rozbudowana przez artystów zaproszonych do udziału w tegorocznym projekcie Hala Produkcyjna, który odbywał się we wrześniu w Centrum Kultury AGORA.
Oprócz prac rodzimych writerów min. SEPE, CHAZME, FOXY i WIUR, SAINER, BEZT, NARIS, CRAX, ESZE, SAIKO, TONE, ARIN, ESTE, BART, DOZEN, OTEK, CIAH CIAH. Zobaczyć będzie można również efekty pracy artystów z różnych części Europy m. in. VHILS (Portugalia), ZMOGK (Rosja), NASTE i ESTEO (Bułgaria).
Kolekcji płócien towarzyszyć będzie wystawa zdjęć Bartosza Hołoszkiewicza -- fotografa dokumentującego projekt GNS/MOS oraz pracę grupy kolektyf od ponad dwóch lat.
Zapraszamy do udziału w uroczystym wernisażu, który rozpocznie się w piątkowy grudniowy wieczór. Konrad Iwanowski, organizator Graffiti Non Stop, zaprezentuje koncepcję nowego projektu Miejskie Interwencje, będącego jednocześnie propozycją dyskusji wraz
z zaproszonymi gośćmi na temat sztuki ulicy we wrocławskiej przestrzeni. Pokażemy Państwu koncepcje działań plastycznych w obrębie przestrzeni Nadodrza, powstałe w ramach warsztatów,
których tematem była rewitalizacja najbardziej zaniedbanych estetycznie rejonów wrocławskiego Śródmieścia, w szczególności obszaru Nadodrza.
Projekt Graffiti Non Stop stał się jedną z najważniejszych imprez Graffiti/Street Art w Polsce. Interesują nas nie tylko trwałe ślady obecności z miejskiej przestrzeni w postaci malarstwa wielkoformatowego, ale także edukacja, praca warsztatowa z młodzieżą i świadome kreowanie przestrzeni wokół siebie. Nowe
wyzwanie dla GNS to całoroczny, długofalowy projekt rewitalizacji przestrzeni miejskiej oraz aktywizacji mieszkańców prowadzony we współpracy z władzami miasta oraz organizacjami pozarządowymi.

WYSTAWA
11–31/12/2009, Czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach: 10.00 do 18.00.
Adres: Centrum Kultury AGORA, ul. Serbska 5A, Wrocław
ZAPRASZAMY!

 

 

v500


vlepvnet(beztego)@gmail.com

jeżeli organizujesz bądź wiesz coś na temat działań nas interesujących, podziel się tym, nie bądź selfisz.wpisz swojego meila, a od czasu do czasu prześlemy na twój adres jakieś info.