peeldeszablonen

wylazło: 02.10.09.

kolejna wystawa we [v]iurze bierze na tapetę najbardziej rdzenną technikę uliczną, szablon. dla większości szablon to banksy, nono, dla bardziej rodaczych może jeszcze m-city. tymczasem wystawa peelde szablonen pragnie to myślenie o szablonie nieco naprostować. Bohomaz, Czarnobyl, Egon Fietke.

ich prace czuły mury kiedy banksy jeszcze noża używał co najwyżej do krojenia chleba. peelde szablonen pragnie zderzyć te trzy "nieszablonowe" osobowość oniryczne faktury bohomaza, popromienną geometrie czarnobyla która czasami obradza jakimś mutantem oraz psychodeliczną zwierzynę egona fietke. żywimy nadzieje, że po tej wystawie szablon nie będzie już tylko ładnym figuratywnym kolorowym obrazkiem, który można sobie powieści nad swym 48'' lcd.

Zapraszamy na wernisaż wystawy "peelde szablonen" w piątek 09.10.2009 o godzinie 20 do galerii [v]iuro przy ul. 11 listopada 22.

wystawę można oglądać do 5 listopada

bohomaz

czarnobyl

egon fietke

[v]iuro

 


vlepvnet(beztego)@gmail.com

jeżeli organizujesz bądź wiesz coś na temat działań nas interesujących, podziel się tym, nie bądź selfisz.wpisz swojego meila, a od czasu do czasu prześlemy na twój adres jakieś info.